OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 606 60 74 76 | sim.saskova@gmail.com

Mgr. Simona Šašková (profil na LinkedIn)

Své profesní zkušenosti jsem získala v korporátním prostředí finančních institucí, kde jsem vedla týmy lidí i v průběhu náročných strategických projektů. To mi dnes umožňuje dobře se orientovat v potřebách a cílech mých klientů a neplýtvat jejich časem.

V roli profesionálního kouče, umožňuji prostřednictvím změny perspektivy a zapojení všech zdrojů inteligence, včetně té emocionální a méně vědomé intuitivní, nacházet východiska a řešení při složitých životních i profesních rozhodnutích. Jsem akreditovaným koučem mezinárodní federace koučů - ICF. (ACC)

Metodu Mind Body Method© a koučování s koňmi jsem studovala během ročního výcviku v The Academy of Coaching with Horses v Coloradu. Kombinace těchto postupů se ukazuje jako velice efektivní a výjimečná z hlediska dosahovaných výsledků a jejich dlouhodobého dopadu na každodenní rozhodování, klid a sebedůvěru klientů.

V červnu 2018 jsem absolvovala v Belgii trénink pro instruktory s Lindou Kohanov a stala jsem se tak Master Herder instruktorem, což mi umožňuje prezentovat a sdílet celý koncept Five roles of a Master herder zaměřený na leadership a vytváření zdravých komunit a týmů.

Linda Kohanov, Belgium 2018

Jsem mentorkou ve mentoringových programech Equilibrium (pořádaný Britskou obchodní komorou) a Minerva21.

Rodinné zázemí

Mám velké štěstí, že mi po boku stojí skvělý partner, kterému nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat za vše, co jsem se díky němu naučila a kým jsem se vedle něho stala. Je zdrojem všeho dobrého v mém životě.

Také mé dvě děti Viktorka a Vojta naplňují každý den vděčností za to, že jsou a že je to taková JÍZDA. :-)

 

Moje vášeň

Koně mě provází již skoro 30 let. Naučila jsem se díky nim mnoho o důležitosti snů, o přirozené autoritě, ale také o každodenní dřině, práci, pro kterou musíte cítit velkou lásku, abyste ji vydrželi, protože její výsledky nevidíte většinou hned, ale až za pár let... 
Jezdectví je komplexní a nádherný sport, který vyžaduje ovládnutí nejen fyzických aspektů používání svého těla, ale i mentální disciplínu a velkou dávku empatie vůči svému koňskému partnerovi.
 
Cassidy a Ladná
Vlastní zkušenost s koučování s koňmi v Coloradu, mi v posledních letech přinesla hluboké vhledy na to, KDO jsem a jaká je má role a také mi pomohla uvědomit si některé nefunkční životní strategie. Jako velký dar jsem si odnesla uvědomění své intuice a vnímání energie, což mi otevřelo naprosto nový a fascinující svět překvapivých vjemů a souvislostí.
EFLC Certifikát

O práci s koňmi

Pracuji pravidelně se stálým týmem koňských partnerů, kteří již velice dobře své práci rozumí a troufám si říct, že si ji většinou opravdu užívají.

Veškerý kontakt s koňmi se odehrává ze země (na koních během programů nejezdíme). 

Při své práci používám metody, které jsem se naučila během ročního výcviku v The Academy of Coaching with horses. Kathy Pike, autorka a lektorka tohoto programu  patří v USA k průkopníkům, a v současnosti i k leaderům v této oblasti a vychází z 15ti let praktických zkušeností s individuálními i korporátními klienty.

Mým vzorem a učitelkou je také Linda Kohanov.

Bezpečí klientů i koní má vždy naprostou prioritu.

EFLC (Equine facilitated learning and coaching) je jednou ze zkratek a jmen, které se snaží metody a procesy vzdělávání s koňmi uchopit a popsat. Bez ohledu na zkratku, metodologie vychází  z filosofie, že prostřednictvím interakce a vytváření vztahů mezi koňmi a lidmi, se lidé učí nové způsoby, jak porozumět sobě, svým strategiím fungování v životě a svému vlivu na okolní svět. Koně nesoudí, nenálepkují a reagují vždy pozitivně a okamžitě. 

Programy s koňmi:

Proč pracovat se svým tělem, proč s koňmi?

Slova jsou mocná, ale mnohem mocnější je zkušenost, možnost zažít a prožít.

To je nejefektivnější způsob, jak se něco naučit, jak zesílit své odhodlání, jak nezapomenout, a jak vytrvat ve svých záměrech.

Proto vás kromě klasického koučovacího rozhovoru, zvu i ke koním.

Zóna učení je totiž MIMO zažité, zajeté a pohodlné koleje.

Zóna učení je plná života a to co se naučíte, nebo, pro co se rozhodnete s koňmi, bude uloženo hluboko do každé buňky Vašeho těla.

Zaujalo Vás koučování s koňmi, ale nejste si jisti, jak to vlastně probíhá a funguje?

Pokud nenajdete dostatek informací na těchto stránkách, zavolejte nebo mi zanechte kontakt na vás v emailové schránce. Ráda Vám zavolám a můžeme si nezávazně popovídat, o všem, co vás bude zajímat.