OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 606 60 74 76 | sim.saskova@gmail.com

EFLC koučování s koňmi

Pracuji pravidelně se stálým týmem koňských partnerů, kteří již velice dobře své práci rozumí a troufám si říct, že si ji většinou opravdu užívají.

Veškerý kontakt s koňmi se odehrává ze země (na koních během programů nejezdíme). 

Při své práci používám metody, které jsem se naučila během ročního výcviku v The Academy of Coaching with horses. Kathy Pike, autorka a lektorka tohoto programu  patří v USA k průkopníkům, a v současnosti i k leaderům v této oblasti a vychází z 15ti let praktických zkušeností s individuálními i korporátními klienty.

Mým vzorem a učitelkou je také Linda Kohanov.

Bezpečí klientů i koní má vždy naprostou prioritu.

EFLC (Equine facilitated learning and coaching) je jednou ze zkratek a jmen, které se snaží metody a procesy vzdělávání s koňmi uchopit a popsat. Bez ohledu na zkratku, metodologie vychází  z filosofie, že prostřednictvím interakce a vytváření vztahů mezi koňmi a lidmi, se lidé učí nové způsoby, jak porozumět sobě, svým strategiím fungování v životě a svému vlivu na okolní svět. Koně nesoudí, nenálepkují a reagují vždy pozitivně a okamžitě. 

Během řízených setkání s koňmi, přirozené instinkty a chování koní, umožňují klientům vidět aspekty vlastního chování, zvyků, dovedností, kterých si předtím nebyli vědomi. Umožňují vidět slepá místa. Takové zvýšení uvědomění o sobě samém, má okamžitý vliv na vyšší míru důvěry, blízkosti a respektu ze strany koně. A klientům umožňuje získat od svých vnitřních nastavení odstup, motivaci i příležitost je změnit.