OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 606 60 74 76 | koucka@simonasaskova.cz

Krásný Advent!

Letos pro mě začátkem Adventu skončilo náročné období podzimu, který mi dal opravdu zabrat.

Nejprve tím, že bez varování skončilo léto... potom nečekanými a vážnými zdravotními problémy v mém koňském týmu.

Odešla také moje poslední babička. A tak se najednou týden za týdnem odvíjel úplně jinak, než jsem si představovala.

A měla jsem příležitost sledovat, jak mé obvyklé vzorce nabíhají s naprostou samozřejmostí a úporností, jako bych ani na sobě, ani na nich celou dobu nepracovala. ;-)

Zase jsem chtěla dělat jakoby NIC, zase jsem všechno chtěla ZVLÁDNOUT a zase jsem zvýšením aktivity a větším úsilím chtěla dostat svůj život POD KONTROLU.

Mezitím si ještě Ladná ze dne na den vyrobila poškození vazů v kopytě "z ničeho", takže nemohla vůbec chodit. Náhoda?

Asi vás vůbec nepřekvapím, že když jsem si konečně uvědomila, jak moc v tom opět lítám, tak už jsem se kvůli zablokovaným žebrům nemohla pořádně ani nadechnout.

A víte proč?

Protože, i když už dokážu vnímat příznaky, ve formě ztráty nadšení, zvýšené únavy i fyzických bolestí, kterými mi moje tělo jasně hlásí, že to přeháním, bylo OPRAVDU těžké se zastavit a alespoň na dva dny nedělat nic, vyspat se, přerovnat si knihovnu, nebo cokoliv, co už dlouho na přerovnání čeká.

VĚDĚLA jsem to a přesto to NEŠLO!

Netlačil mě zaměstnavatel, termíny, ani nic a nikdo jiný, jen já sama sebe. Děsivé.

Kovářova kobyla chodí bosa!

Ano, můžete se zničit, i když děláte to, co máte opravdu rádi, i když vás to opravdu baví. Pro mě důležitá lekce. Zřejmě si to ještě několikrát budu muset zopakovat.

Jsem šťastná, že jsem nepotřebovala výraznější stopku. Žebra mi skvělá fyzioterapeutka Martina Fialová porovnala. Já jsem si ty dva dny odpočinku věnovala, uklidnila se, nadechla a koně se uzdravují.

Možná to někomu z vás právě nyní v předvánočním čase pomůže, když si to přečtete černé na bílém. A vůbec vám neříkám, co máte dělat. :-)

Jen vám moc přeju, abyste si našli chvilku, kdy dokážete vnímat sami sebe a byli na sebe tak hodní, jak to jen dokážete a udělali přesně to, co byste doporučili komukoliv jinému kolem vás.

Nejsou nakonec Vánoce právě o tom?

A slibuju, že času na VÝKONY v příštím roce ještě pořád bude DOST.

S tím vám ráda pomůžu, to je moje parketa, zatímco přes nabírání sil, odpočívání, užívání klidu a tak dále, jsou koně zjevně pořád stokrát větší experti než já. :-)

 

Přes svátky plánuji následující četbu:

Válka umění

Válka umění (Steven Pressfield) - o tom, jak porozumět svému vnitřnímu odporu, který je stejně inteligentní a rafinovaný, jako vy sami, a protože Robert Vlach mě nadchnul svou recenzí, a vzhledem k výše uvedenému textu je to zjevně to, co právě potřebuji. Mimochodem objednala jsem ji i svému manželovi v audioverzi k vánocům, tak dám vědět, jestli se to ukáže jako strategicky výhodný krok, nebo mi můj vnitřní odpor od ledna omlátí o hlavu i můj muž. :-)

(Recenzi si můžete přečíst zde - Forbes: Umění je válka - naučte se v sobě odblokovat kreativitu)