OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 606 60 74 76 | koucka@simonasaskova.cz

foto: Pavlína Trauškeová

O leadershipu .... z pohledu koní

The Academy for Coaching with Horses

Kathy Pike, The Academy for Coaching with horses

překlad: Simona Šašková

Soulad (congruence)

Jsem velmi vnímavá bytost. Mnohem více než tvé snaze o dorozumění prostřednictvím výrazu ve tváři, naslouchám tvé emocionální energii a řeči tvého těla. Vím, co si myslíš - v okamžiku, kdy si to pomyslíš. Tvé záměry vypovídají o tom, kdo jsi. Když jsi v souladu se svými myšlenkami a pocity (i když jsou nepříjemné), cítím, že ti mohu věřit. Když si stojíš za tím, co je zdrojem tvé síly, rozumím ti. A přirozeně k tobě budu přitahován, tím více, čím víc dokážeš být upřímný, protože se s tebou budu cítit bezpečně. Mé přežití ve stádě závisí na upřímnosti ostatních. Nemůžeš se přede mnou uzavřít, protože vidím do tebe a skrze tebe.

Záměr

Buď srozumitelný a ber na mě ohled. Když se součástí našeho vztahu stane tvé srdce, budu ti více důvěřovat. Když ode mě budeš něco chtít, musí to mít smysl a přidanou hodnotu. Všimni si a věř všemu pozitivnímu, co ti dávám. To je mnohem důležitější, než vidět, kde mi to nejde, nebo co jsem nepochopil. Cítím se oceňovaný, když se soustředíš na to pozitivní. Dej mi důvod být tvým partnerem a chovej se ke mě s respektem. Tak získáš mou spolupráci i věrnost. Dám ti ze sebe to nejlepší. Nežádej mě o spolupráci, když sám nemáš jasno o svých instrukcích nebo motivech, nenásleduji ty, kdo jsou sami zmateni. Nesnaž se mě řídit v každém detailu, protože to mi říká, že mi nedůvěřuješ. Poskytni mi prostor, abych sám pochopil.

Schopnosti

Když chceš, abych tě následoval, musíš zlepšovat své dovednosti, komunikaci a své požadavky. Vědět, kam mě chceš dovést a proč tam musíme jít. A když selžu a nedám ti, co jsi chtěl, neptej se, co jsem udělal špatně, místo toho se zeptej sám sebe, co máš udělat, aby si získal jiný výsledek. Co potřebuješ, aby ses pro mě stal lepším leaderem? Abychom se dále rozvíjeli, musíš hledat nové příležitosti k učení a stále být ochotný rozvíjet se jako člověk.

Důvěra vznikne, když se otevřeš mým možnostem a dáš mi čas, abych ti poskytl, co chceš. Nepochybuj o mých kompetencích. Zaměř se na ty své a najdi centrum své síly.

Prosperita (thriving)

Jak tě budu poznávat, naučím se ti rozumět. Důvěra v našem vztahu bude vytvářet skvělé výsledky.  Udržuj svou energii v souladu se mnou a namířenou k našim cílům a určitě jich dosáhneme. Když se tvá soustředěnost začne vytrácet, začne se zhoršovat i ta moje, protože ty jsi můj leader a já se dívám tvýma očima. Buď si jistý očekávanými výsledky, zaměř se na to pozitivní a převezmi odpovědnost, když bude tvá komunikace nejasná nebo tvé chování naruší mou důvěru. Když převezmeš odpovědnost, důvěra může být obnovena. Jsem stále připraven znovu ti věřit, protože partnerství a komunita je cestou koně. Moudrost koně ví, že bezpečí, přežití, spokojenost a nakonec prosperita mohou být dosaženy jen soudržností celého stáda.

 

"My heart hears all of your being and I understand you because I am one with all of the Wisdom of Ages. I see you clearly and I am your Mirror." Corazon de la Montana

"Mé srdce vnímá celou tvou bytost a rozumím ti, protože já jsem v jednotě s Moudrostí věků. Zřetelně tě vidím a jsem tvým zrcadlem." Corazon de la Montana

 

Copyright 2013, updated 2015 Kathy Pike, www.coachingwithhorses.com

May be copied only with written expressed permission