s koňmi

Koučování s koňmi vychází z moudrosti ověřené tisíciletími, že prostřednictvím interakce s koňmi, se lidé učí nové způsoby, jak porozumět sobě, svému jednání a vliv na okolní svět. Instinkty a chování koní umožňuje klientům vidět u sebe zvyky a dovednost, kterých si předtím nebyli vědomi. Učení probíhá nejen na vědomé úrovni racionálního myšlení, ale hlavně prostřednictvím tělesného prožitku, a ukládá se hluboko do paměti buněk celého těla.

Co se naučíte?

Jak koučování probíhá?

Koučování s koňmi probíhá na farmě Komorce u Kostelce nad Černými lesy od března do října. Celá akce trvá zhruba 3,5–4 hodiny (pro jednotlivce), nebo 1 celý den (pro skupiny) v závislosti na objednaném balíčku.

Metoda

Při koučování vycházím z know-how Lindy Kohanov (Sentient communication, Master Herder) a metody Mind Body Method©, kterou jsem si osvojila během svého ročního výcviku v The Academy of Coaching with Horses v Coloradu pod vedením Kathy Pike.

Ceník

Individuální     

     Koučování
Počet účastníků:
1

Délka trvání:
4 hodiny


6 000 Kč

Skupinové     

     Koučování
Počet účastníků:
max. 3-6

Délka trvání:
jeden celý den


4 500 Kč

Program

Upřesníme si, co je vaším cílem, s čím přijíždíte a čím pro vás mohou být koně inspirací – v přeneseném smyslu ve vašem osobním a pracovním životě.

Následuje blok aktivit, který vám pomůže najít způsob, jak naplno vnímat každý okamžik a propojit mysl se svým tělem. V této fázi přípravy společně vybereme koně, se kterým budete během koučování pracovat (na koni nebudete jezdit, vše se odehrává ze země).

Po výběru koně přichází řada na koučování. První setkání je reflektivní, necháváme velký prostor tomu, co samo vyplyne, jako to nejdůležitější pro vás. Nemusíte se tedy stresovat přesnou definicí zadání. V průběhu vaší návštěvy společně pojmenujeme, to nejpodstatnější a budeme se tomu věnovat. Kůň aktivně vstupuje do tohoto procesu a stává se průvodcem vašeho uvědomění. Tento zážitek můžete prožívat sami, nebo ho sdílet s dalšími účastníky ve skupině.

Proč zrovna koně?

Koně jsou velmi vnímavá a laskavá zvířata, která dokážou lidem ukázat podstatu vztahů, prožívání i vedení. Umí je uklidnit a vyčistit hlavu. Interakce s koňmi ve vás probudí pocity vyrovnanosti, vnitřní síly a uvědomění, které pozvednou koučování na zcela novou úroveň. Koně nehodnotí ani nesoudí, dávají nám možnost lépe poznat sami sebe.

Chcete vědět více?
Napište mi, nebo zavolejte mi a já vám pošlu materiál
k Tréninku.

Většina lidí, která se programů s koňmi se mnou zúčastňuje, má s koňmi minimální zkušenost. Někteří z nich dokonce mají nějaký zážitek z dětství, který v nich vytvořil velkou obavu z jakéhokoliv setkání s koněm.

Přesto i tito lidé odjíždějí překvapeni, jak hodně se jejich vnímání koní po našem společném setkání změnilo. Někdy pociťují i velkou radost, že se jim tento strach podařilo rozpustit/překonat a je to součástí jejich posílení.

Jak je to možné? Všechno, co děláme, je pečlivě promyšlené a postupujeme po malých krocích, které na sebe navazují. Vždy ověřuji, že jste na další krok připraveni. Vždy máte možnost říct ne a já zvolím jiný způsob, který vám poskytne stejný přínos.

A v neposlední řadě věnuji opravdu velkou pozornost výběru svých koňských partnerů. Ti, se kterými se potkáte, mají již s tímto způsobem práce s lidmi zkušenost a dělají ji rádi.

Pak se stane zázrak

„Mě tenhle zážitek dostal doslova na kolena. Kobylka kouč se nade mnou sklonila a trpělivě čekala, až to nové nastavení v sobě najdu, zafixuju a přijmu.

Dopřejte si to. Umění žádného kouče se nevyrovná lekci, kterou vám dopřeje kůň.”

Cítím se se sebou líp

„Jednou z mých největších tužeb je dobrý kontakt se svojí duší, s lidmi i zvířaty. Ve své životní cestě jej rozvíjím a koně mi v tom pomáhají. Jsem ráda, že jsem potkala Simonu a prošla jejími kurzy, které mi umožnily intenzivně rozvíjet tyto schopnosti. Mám zkušenosti z mnoha kurzů a výcviků, ale rozvojovou práci s koňmi považuji za nejrychlejší a nejintenzivnější. Výsledkem je, že se cítím se sebou i ve vztazích lépe.”

Šárka Poupětová, psychoterapeutka

Boží setkání!

„Kdo se nesetkal nablízko s koněm, tak možná neporozumí. Ale já ti Simčo rozumím tak, že se mi znovu vháněj slzy do očí z toho, jak do mě Mája drbla se slovy „co blbneš“? Jako mi to říkala moje máma, která už tu není. Já zase přijedu a doporučuji tohle setkání opravdu všem. Boží setkání!”

Jarka Švarcbachová

Cesta do hlubin duše

„Díky Simče a jejím báječným koňským pomocníkům jsem měla možnost prožít neuvěřitelně silné a hluboké zážitky. Byla to opravdu cesta do hlubin mé duše. Již v minulosti jsem se účastnila jiných zážitkových terapií, učila se pracovat s energií, vnímat a zpracovávat své pocity a myšlenky, takže jsem měla trochu představu o tom, jak to může probíhat. Cíl, s kterým jsem za Simonou jela, nebyl nijak konkrétní, jen jsem se chtěla podívat sama do sebe zase jinak, z jiného úhlu pohledu, a to se mi stoprocentně splnilo. Spíš mně až překvapilo, jak moc intenzivní to bylo.”

Dana Jonášová, finanční a realitní poradce